Kategoriler
Fitness

Adidas antik savaşlardan ilham aldı

Geleceği şekillendirmek için geçmişten ilham almak gerekir. Adidas da, futbol oyuncusunun fark yaratması için en uygun aracı tasarlamak amacıyla, antik savaşlarda, dansta ve sporda var olan ortak bir gelenekten yararlandı: Fiziksel ve zihinsel istanbul escort gücün arttırılması için bantlama tekniği. Böylece, Adidas Football’un son kramponu, oyundaki en hareketli oyuncular için eşi benzeri olmayan bir çeviklik sunmak üzere tasarlanan Nemeziz ortaya çıktı.

Nemeziz’in her bir unsuru, çevikliğiyle sahalara hâkim olan oyuncular için tasarlandı. Bu oyuncuların yapabileceklerinin en iyisini ortaya koymak için giydikleri kramponların, güvenlik, destek ve uyum konusunda en iyisini sağlamaları gerekir. Nemeziz de, bu gereklilikler ön planda tutularak üretildi.

Nemeziz ile bu alanlarda en iyi performansın sağlanması için daha önce sunulan tasarım özelliklerine yenileri ekleniyor. Benzersiz AGILITYBANDAGE özelliği, ayağı yere sabitlerken en üst seviyede bir kavrayış sağlayan TORSIONTAPES bantlama teknolojisi ile öne çıkıyor. Bu tasarım aynı zamanda çift kilitli bilek kısmı ile bileğin ani yön değişikliklerinde sabit kalmasını sağlıyor.

Kramponun TORSIONFRAME dış tabanı ultra-hafif bir yapıya sahip iken TORSIONRIBS ise çeviklik için gerekli temel bir özellik olan, dinamik itiş desteğini sağlıyor. Yeni AGILITYKNIT 2.0 içten bağlamalı bağcık yapısı, yumuşak bir dokunuş sağlarken aynı zamanda hafif ve uyumlu bir his sunuyor.

Nemeziz, oyuncuların her türlü koşulda aynı çeviklik seviyesine ulaşabilmeleri için Cage ve Street model seçenekleri ile sunuluyor. TORSIONTAPES ve AGILITYKNIT 2.0 teknolojilerinin tüm modellerde aynı özelliklere sahip olması, en çevik oyunculara bu çevikliklerini sokakta ve her türlü sahada koruma imkanı sağlıyor.

MESSİ: “KRAMPONUNUZA GÜVENMENİZ GEREK”

Leo Messi, Nemeziz’i ilk kez 27 Mayıs tarihinde gerçekleşen Copa del Rey finallerinde giydi.

Messi, yeni seri için şunları söyledi:

“Düzen bozma benim oyunumun bir parçası. Oyuncu, rakibinin beklemediği hareketi yapmalı ve bunları yaparken de olabildiğince hızlı olmalıdır. Bunu yapabilmek için de, kramponunuza güvenmeniz, hareket esnekliğine sahip olmanız ve şartlara kolaylıkla uyum sağlayabilmeniz gerekir. Bu kramponların tasarımı, oyunum için mükemmel.”

MESSİ, SANCHES, FİRMİNO…

Adidas Football Tasarımdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sam Handy ise Nemeziz hakkında şunları söyledi:

“Adidas Football’da, tasarım felsefimizin bir bölümü geleceğe yön vermek için geçmişe bakmak; Nemeziz tasarımında da bu anlayışı benimsedik. Bükülme ve bantlama fikri yeni bir fikir değil, bazı klasik ürünlerimizde hatta Dövüş Sanatları gibi diğer alanlarda bu fikir kullanıldı. Bu nesiller boyunca kullanılmış olan bir yöntem. Bu üründeki tasarımımızda da bükülme, destek ve çeviklik arasındaki ilişkiden yararlandık ve bu fikri oyundaki patlayıcı güce sahip oyuncuları desteklemek için kullandık. Asıl amacımız her zaman sporculara yaratıcılıklarını en yüksek seviyeye çıkaracak doğru araçları sağlamak olmuştur ve bu ürünle de Messi, Sanches ve Firmino gibi oyuncuların gerçek potansiyellerine ulaşmalarını sağlayacak yapı ve desteği sağladığımızı düşünüyoruz.”

Yeni ürünler 1 Haziran itibariyle satışa sunulacak.

ADİDAS GİYEN ÜNLÜLER

Adidas, futbolda dünya lideri. Marka, FIFA World Cup™, FIFA Confederations Cup, UEFA Champions League, UEFA Europa League ve UEFA European Championships gibi dünyanın en önemli futbol turnuvalarının resmi sponsoru / resmi tedarikçi ortağı. Adidas bunun yanı sıra, Manchester United, Real Madrid, FC Bayern Munich, Juventus, Chelsea ve AC Milan gibi dünyanın en iyi takımlarının bazılarının da sponsoru. Leo Messi, Paul Pogba, Gareth Bale, Thomas Müller, Luis Suárez, James Rodríguez, Diego Costa ve Mesut Özil gibi dünyanın en iyi oyuncularından bazıları da Adidas giyiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.