ALERJİ’DEN KURTULDUM! DEMEK İSTER MİSİNİZ?

15.12.2021
31
Okuma Süresi: 5 dakika
A+
A-

Alerji, vücut direncinin düşmesi ve buna bağlı olarak vücut hassasiyetinin artmasıdır. Alerji, vücudumuzda salgılanan histamin hormonunun düzenli olarak yok edilememesi sonucunda vücutta birikmeye devam etmesi ile yaşanır. Buna sebep olan şey ise barsak floramızın bozulması ve karaciğerde oluşan fonksiyon bozukluklarıdır.

Günlük hayatta yaşadığımız allerjik reaksiyonlar;

  • Ciltte; Kaşıntı -kızarıklıklar -kabarmalar Sürekli geniz akıntısı Nefes almakta zorlanmak Uyku esnasında geniz tıkanıklığı
  • Polen ve diğer bitki tozlarının yoğun olduğu mevsimlerde; Göz yaşarması Göz kaşıntısı Aralıksız hapşırmalar Barsak ve karaciğer fonksiyonları normalleştirildiği zaman vücut direnci yükselir ve vücut hassasiyeti düşer.

Histamin miktarı kontrol altına alınabilir hale gelir ve böylece allerji kendiliğinden giderilmiş olur. Histamin kontrol altına alınamaz ve vücutta birikmiş olan oksidtif stres giderilemezse allerji ömür boyu tedavi edilemeyebilir. Hatta en güçlü allerji ilaçları bile vücutta yoğun olarak birikmiş olan histamin hormonunu kontrol altına alamayarak yetersiz kalabilmektedir.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Allerji hapları, baskılayıcı etkilerinden dolayı kısa süreli rahatlama sağlasalar da uzun vadede yetersiz ya da etkisiz kalmaktadırlar. Ve bu ilaçlar bırakıldığında, kişinin allerjik reaksiyonu aynı şekilde devam etmektedir. Barsak florası düzenlenmedikçe ve karaciğer fonksiyonları normale dönmedikçe allerjinin giderilmesi mümkün değildir.

Allejinin kalıcı olarak giderilebilmesi için barsak florası dengelenmeli ve barsak mukozası onarılıp güçlendirilmelidir. Bunun için de probiyotik ürünler ve bunlarla beraber probiyotik içerikli gıda ve sebzeler kullanılmalıdır. Barsak mukozası probiyotikler tarafından yapılır. Histamini kontrol altında tutan enzimler bu yapıda salgılanır. Bu da allerji durumunun giderilmesinin en önemli birinci unsurudur. İkinci olarak karaciğer sağlığı için karaciğeri toksik maddelerden ve patolojik mikrorganizmalardan arındırıcı ve karaciğerde enzim fonksyonlarını düzenleyici etkilere sahip doğal ürünler kullanılarak karaciğer normalleştirilebilir.

Bu doğal ürünlerin en önemlilerini belirtmek gerekirse;

 • Karahindiba,
 • Boswella,
 • Milk Thistle,
 • Enginar,gibi doğal takviyeler ayrı ayrı ya da kombine olarak kullanılabilir. Bütün bu adımlar uygulandığında vücuttaki oksidatif stres de azaltılmış olacağından vücut psikolojik olarak da stresten uzaklaşır ve tedavi de güçlendirilmiş olur.Bu videomda allerjiyi en genel anlamda ele aldım. İlerleyen zamanlarda fırsatım olursa;
 • Allerjik doğan çocuklar
 • Sezeryanla doğan çocukların allerjik bünyeye sahip olması
 • Bebeğe ilaç kullandırılmamasına rağmen bebekte allerji gelişmesi
 • Çocuklarda, gençlerde ve yetişkinlerde ilaç kullanımına bağlı oluşan allerji gelişimiGibi başlıkları da ele almayı planlıyorum.Hangi allerji çeşidi olursa olsun allerji giderildikte sonra tekrar etmemesi için:
 • Çok mecbur kalmadıkça antibiyotik kullanılmamalı
 • Koruyucu içeren bütün hazır gıdalardan uzak durulmalıdır
 • Özellikle uyku alanlarının yastık, yatak, çarşaf, kanepe, halı, perde vs vücudumuza direk temas eden tekstil türü gereçleri insan deri döküntüsü ile beslenen mayt’lara karşı temiz tutmak da son derece önemlidir.Bu gereçlerin yıkanması ve ütülenmesi bu minik böceklerin yok edilmesinde yetersiz kalacaktır. Bu nedenle garanti etki için ant-mayt sprey kullanımını da öneriyorum.Anti-mayt spreyinin doğal olarak aromatik yağlarla üretilmesi oldukça kolay, zararsız ve etkilidir. Bunu sağlamak için, uyku alanlarımızdaki, yastık, çarşaf, yatak yüzeyi, kanepe ve halıların etkili bir anti-mayt spreyle, dezenfekte edilmesi gerekir.

  Bu amaçla kullanabileceğimiz doğal ve ekonomik anti-mayt spreyler, aromatik uçucu yağlarla kolayca hazırlanabilir. Maytların yok edilmesi, allerjik reaksiyonarın şiddetini azaltır ve tekrarını önler.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.